240.90 грн
Є в наявності
Структура плити OSB
Названий продукт у своєму складі має тільки натуральні компоненти - деревну тріску і клей, в основі якого лежать натуральні смоли. За допомогою спеціальної технології тріска укладається у певних напрямках, що надає плитам необхідну гнучкість та еластичність. Такі високі показники роблять цей матеріал досить універсальним.

Вологостійка фанера OSB: опис, характеристики, розміри та відгуки
Матеріали для виготовлення фанери вологостійкої
Фанера OSB – це орієнтовно-стружкова плита. Для її виробництва застосовується найчастіше деревина хвойних та деяких листяних порід, найчастіше швидкорослих дерев. Такий вибір у першу чергу пов'язаний з екологією – виробники намагаються не шкодити природі і не порушувати її баланс.
Технологія виробництва OSB
Виробництво даного матеріалу проводиться в кілька етапів. До них відносять:
Відбір підходящої деревини.
Змішування.
Формування.
Пресування і доведення плити.
Розглянемо кожен з них більш докладно. Отже, на етапі сортування підбирається не ділова, тонкомірная деревина. Стовбур необхідно розпиляти так, щоб в результаті вийшли заготовки невеликої довжини, після чого вони проходять через спеціальне обладнання, яке перетворює заготовки в стрічку з стружки. До речі, для цього використовується стружка різних розмірів. Далі отримана тріска відправляється в спеціальні бункери, де ретельно просушується, після чого стружкова стрічка сортується за розмірами.

Даний будівельний матеріал володіє масою унікальних характеристик. Сьогодні ні один з існуючих на ринку виробів з деревини таких якостей не має. Вологостійкі плити дуже технологічні. Їх легко обробляти за допомогою стандартного набору столярних інструментів. Виріб також володіє високою утримуючою здатністю. В складі цього виду фанери використовують велику тріску. Такі полотна відмінно утримують в собі цвяхи та інші кріпильні елементи. Багато майстрів забивають цвях у фанеру на відстані 6 мм від краю – вона при цьому не розтріскується.
Крім того, даний будівельний матеріал добре склеюється будь-якими столярними клеями, при умови попереднього шліфування поверхні. Також плиту можна фарбувати будь-якими фарбами. До речі, якщо фанера буде використовуватися на відкритому повітрі, тоді фахівці рекомендують обробити її поверхня захисними складами, які надійно збережуть дерево від згубного впливу атмосфери. Плити володіють хорошими фізичними властивостями. Так, їх щільність коливається в невеликих значеннях, в залежності від конкретного виробника (середнє значення показників щільності становить 640 кг/м3).
Експлуатаційні якості ОСБ
Вологостійка фанера OSB: опис, характеристики, розміри та відгуки Що стосується рівня вологостійкості, то фанера ОСБ – це такий виріб з деревини, яке не дає реакції на зміни вологості і температурні перепади. Плита також відповідає північноамериканському стандарту – по ньому виріб не повинен змінювати свої геометричні характеристики, якщо воно експлуатується при температурах +20°С і рівні вологості, що дорівнює 65 %. Орієнтовно-стружкова плита відрізняється високою пожежною безпекою. Описуються матеріали проходили випробування в незалежних лабораторіях, які акредитовані при службах пожежної безпеки. Плита OSB (фанера, як її ще називають) пройшла всі випробування на вогнестійкість та швидкість, з якою полум'я буде по ній поширюватися.
Класифікація за призначенням
Сьогодні на ринку будівельних матеріалів пропонується кілька видів цих плит. Вони розрізняються по призначенню і властивостям. Всього існує чотири види такої фанери.
Вологостійка фанера OSB: опис, характеристики, розміри та відгуки OSB-1 – це початкова марка. Даний матеріал має структуру з низькою щільністю. За відгуками, основний недолік даного виробу – повна відсутність хоч який-небудь вологостійкості. Фанеру цієї марки найчастіше застосовують у виробництві меблів.
OSB-2 має більш високі характеристики міцності і щільності. Однак, як стверджують фахівці, це все ще не вологостійкий матеріал. Дану плиту можна застосовувати практично скрізь, де на неї не буде надаватися вплив вологи. Фанера OSB-3 – це вже справжнісінький водостійкий матеріал і один з найпопулярніших серед споживачів видів орієнтовано-стружкових плит. Ця фанера володіє високою міцністю та стійкістю до впливу вологи. Вона відмінно підійде в якості обшивки швидкомонтованих каркасних будинків. Але тут криється один нюанс, про який не скажуть виробники і продавці, – плита надійно захищена від вологи лише за умови короткого впливу. Якщо ж такий матеріал встановлюється в якості обробки стін у ванній, то на поверхню обов'язково необхідно наносити шар додаткового захисту. Уникнути пошкоджень можна за допомогою фарбування поверхні і нанесення вологозахисним просочення. У нашій країні OSB-3 дуже люблять в якості матеріалу для чорнових підлог – в цьому випадку краще нічого просто немає. OSB-4 – це, за відгуками споживачів, полотно дуже високої міцності. Одна з його характеристик – висока захищеність від впливів вологи навіть при тривалих впливах. Недолік є, і він єдиний – це те, скільки коштує названа фанера OSB.
Властивості
будь Ласка авторизуйтесь або створити обліковий запис перед тим як написати відгук